15 Mayıs 2011 Pazar

kukla festivali bitti.karanlık, çok karanlıktı! silüetler karanlıkta belli belirsiz seçiliyordu! karanlığın içinden beliren devasa maskeler, küçük boyutlu kuklalar, kumaşlar ve kumlar bize yaratılışı, zamanı, yaşlılığı, ölümü ve doğumu anlattı.
t’ magisch theatertje'den "cantos animata" hipnotik bir sahnelemeydi; bizi, karanlığa daldırdıkları yaklaşık 40-45 dakika boyunca evrenin ve insanın gizemine tanık ettiler.
güneşli, kaotik bir cumartesi günü harbiye'nin gündelik karmaşasından kenterler'in serin ve tenha salonuna bitmek bilmeyen inişimiz, "cantos animata"nın sahnede yarattığı mistik dünyanın karanlık derinliklerine dalışımızla katmerlendi.

14. kukla festivali, kısa ama oldukça etkileyici bir gösteriyle sonlandı.

4 yorum:

 1. Danzon,olamaz sen de oradamıydın??
  ben de o 15-20 kişinin arasındaydım.keşke haberimiz olsaydık tanışırdık :) çok beğendim ben gösteriyi, konu zaten tam benlikti.belki de ilk kez katıldığım kukla festivali olmasındandır etkilenmem..kalkıp ist 'a gelip birçok şey yaptık eşimle.şimdi eve geldik..yakında ben de paylaşacağım bunları.

  YanıtlaSil
 2. evet buket, hem de sadece orada olmakla kalmadım; ilk dakikalarda yüksek sesle fotoğraf makinaların ışığından rahatsız olduğumu(zu) söyleyip çekenleri uyaran da bendim! :)
  kesinlikle çok etkileyici bir gösteriydi, denk gelmenize sevindim... izlenimlerini bekliyorum...
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. ama flaşsız çekmek istemiştik :) aslında sonunda kuklaları sahnede gösterip çekim yapmalarına izin verselerdi oyun sırasında kimse teşebbüs etmezdi.bir daha nerde göreceğiz böylesini..

  YanıtlaSil
 4. Sizin Kukla Festivali ile ilgili yazılarınızı okudukça ben de bu sene en azından bir tanesini izlemeyi istemiştim. Daha konuya odaklanamadan bitmesi ne kötü. Zaman fazla hızla geçiyor! Bir dahakine erkenden tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

  Sevgiler,

  İmza: Kuklalardan tedirgin olan Gülda :)

  YanıtlaSil