19 Ekim 2012 Cuma

televizyon tavsiyelerim


eğer siz de benim gibi gittiğiniz her konserde/tiyatroda/dansta etrafınızdaki seyretme adabı bilmeyen kişileri uyarmaktan sıkıldıysanız, öfkeliyseniz, size tavsiyem evinizden dışarı adım atmayın!
hazır evde hapis kalmışken, sizi dünyaya açacak, ruhunuzu zenginleştirecek bir kaç öneri:

.mezzo'da iki cuma üstüste (19 ve 26 ekim) maguy marin koreografileri gösterilecek: cendrillon, grossland, ram dam, may b.
kasım sonuna kadar da tekrar gösterimleri mevcut. detaylı bilgi için.

.arte liveweb'de, işlerinin aykırılığından dolayı istanbul'da canlı seyretmeniz imkansız bir koreografın, dave st.pierre'in daha bu yaz, temmuz'da amsterdam julidans'ta prömiyer yapmış işi, "foudres" yayında.
lyon dans bienali'nden yapılmış canlı kayıt yapıtın tamamını kapsıyor (110 dak.) ve daha 163 gün arte liveweb'de ücretsiz izlenebilir.

.arte liveweb'de ayrıca bir sürü başka güncel dans, tiyatro ve konser kayıtları var.

.mezzo 23 ekim salı günü, türkiye saati ile 20:00'de milano la scala operası'ndan wagner'in "siegfried" operasını naklen yayınlayacak.
istanbullu tiyatroseverlerin "damıtılmış kırmızı"dan hatırlayacakları yönetmen guy cassiers, dünyaca ünlü şef daniel barenboim ve koreograf sidi larbi cherkaoui'nin wagner-ring projesinin ilk halkası "rheingold" iki yıl önce televizyondan naklen yayınlanmıştı. la scala ile berlin unter den linden operaları ortak yapımı olan projede şimdi üçüncü etaptayız: siegfried.
önemli bir not: bu yayının tekrarı yok.

şimdiden herkese televizyon karşısında huzurlu seyirler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder