16 Mart 2009 Pazartesi

usta gitarcı, enerjik konser!

al di meola cumartesi akşamı işsanat'taydı.
italyan, kübalı ve macar müzisyenlerden kurulu "world of sinfonia" grubuyla sahneye çıkan al di meola ikinci bis parçasında bir sürpriz yaparak sardinya adasından hüzünlü bir anonim besteyi hüsnü şenlendirici'yle birlikte yorumladı.
konserin bir başka doruk noktası ise, hemen şenlendirici çıkmadan önceki birinci bis parçasıydı: "çocuklarımın ayakkabı parasını çıkardı" diye anons ettiği ünlü "mediterranean sundance".

alışılmıştan farklı olarak aralı iki bölümden oluşan konser, koyu bir al di meola hayranı olmayan beni bile iki saat boyunca kaliteli müziğe doyurdu. parça aralarında bol bol konuşan al di meola, iyi konserin sadece iyi müzik yapmak olmadığını, seyirciyle kurulan iletişimin de konser performansında çok önemli bir yer tuttuğunu gösterdi.
ikinci yarıda akordeon çalan sanatçının sandalyesinin kırılarak müzisyenin yere düşmesi ilk anda heyecan yaratsa da, keyfi yerinde olan al di meola ve grubu bu talihsiz olayı eğlenceli bir şekilde karşılayarak arka arkaya espriler yapmasını bildiler; en iyisi de, al di meola'nın bir süre kendi sandalyesine oturmayıp ayakta gitar çalması oldu.

meola konseri "en az 20 senedir geldiğim/tanıdığım ülkenizde bulunmaktan çok memnunum" diyerek noktaladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder