30 Ağustos 2014 Cumartesi

2013-2014 müzik sezonu

(01 eylül 2013 - 31 ağustos 2014)

.maria joao pires – ivan fischer – budapest festival orchestra ***** (23ekm, kölner philharmonie/köln)
.uhuhboo project ***** (29ksm cafe ada/wuppertal)
.mitsuko uchida ***** (21ock alfried krupp saal/essen)
.rudolf buchbinder beethoven sonatları VI ***** (22mrt, süreyya operası)
.markus stenz – gürzenich-orchester köln mahler 6 ***** (10ksm, kölner philharmonie/köln)
.rudolf buchbinder beethoven sonatları II ***** (16mrt süreyya operası)
.rudolf buchbinder beethoven sonatları I ***** (15mrt süreyya operası)
.rudolf buchbinder beethoven sonatları IV ***** (19mrt süreyya operası)
.rudolf buchbinder beethoven sonatları V ***** (21mrt süreyya operası)
.balanescu quartet & félix lajko ***** (25ks, opera barmen/wuppertal)
.nicholas rimmer – ning feng – sebastian klinger ***** (06ekm, alfried krupp saal/essen)
.hélene grimaud – jukka-pekka saraste – wdr sinfonieorchester köln ***** (19ekm, kölner philharmonie/köln)
.valery gergiev – orchestre du theatre mariinsky ***** (17şbt, salle pleyel/paris)
.savina yannatou & primavera en salonico ***** (01ara, skulpturenpark/wuppertal)
.karen cargill – valery gergiev – london symphony orchestra ***** (10ksm, alfried krupp saal/essen)
.ivan fischer – budapest festival orchestra mahler 9 ***** (08ara, alfried krupp saal/essen)
.hilary hahn – paarvo jaervi – frankfurt radyo senfoni orkestrası ***** (26mrt, işsanat)
.max raabe & palast orchester ***** (07ekm, historische stadthalle/wuppertal)
.rudolf buchbinder beethoven sonatları VII ***** (23mrt, süreyya operası)
.philippe jaroussky – nathalie stutzmann – orfeo 55 ***** (18ara, kölner philharmonie/köln)
.natacha atlas ***** (11nsn, cemal reşit rey k.s.)
.luz casal ***** (21nsn, cemal reşit rey k.s.)
.nicola benedetti – leonard elschenbroich – sascha goetzel – borusan istanbul filarmoni orkestrası ***** (13mrt, lütfi kırdar u.k.s.s.)
.rudolf buchbinder – chiara skerath – rachel frenkel – frederic antoun – markus marquardt – tc kültür ve turizm bakanlığı devlet çoksesli korosu – sascha goetzel – borusan istanbul filarmoni ork. ****.5 (10nsn, zorlu p.m.)
.lars vogt – markus stenz – gürzenich-orchester köln ****.5 (08ekm, kölner philharmonie/köln)
.dorothea brandt – michel plasson – sinfonieorchester wuppertal ****.5 (20ekm, historsiche stadthalle/wuppertal)
.nelson freire – marin alsop – orquestra sinfonica do estado de sao paulo ****.5 (09ekm, kölner philharmonie/köln)
.susanna baca ****.5 (24ksm, skulpturenpark/wuppertal)
.daniel barenboim ****.5 (17ara, kölner philharmonie/köln)
.rudolf buchbinder beethoven sonatları III ****.5 (18mrt, süreyya operası)
.maxim vengerov – polonya oda orkestrası **** (11şbt, işsanat)
.matthew trusler – victoria safronova – mika pohjonen – dmitry lavrov – chor des städtischen musikvereins zu düsseldorf – ari rasilainen – düsseldorfer symphoniker **** (13ekm, tonhalle/düsseldorf)
.maria josé siri - alex vicens - eralp kıyıcı - alper göçeri - utku bayburt - can reha gün - ozan kutlar - mehmet altıparmak - borusan istanbul filarmoni korosu - sascha goetzel – borusan istanbul filarmoni orkestrası tosca **** (20mrt, lütfi kırdar u.k.s.s.)
.thomas hengelbrock – balthasar-neumann-chor **** (04ara, tonhalle/düsseldorf)
.fazıl say – kristjan järvi – gstaad festival orchestra **** (08ara, kölner philharmonie/köln)
.andreas grau & götz schumacher – gmd andrey boreyko – düsseldorfer symphoniker **** (17ksm, tonhalle/düsseldorf)
.rosen rusinov – toshiyuki kamioka – sinfonieorchester wuppertal **** (20ock, historische stadthalle/wuppertal)
.seda amir-karayan – katharina leyhe – henner leyhe – michael dahmen – philharmonischer chor köln – fleischmann choir cork/ireland – horst meinardus – neue philharmonie köln **** (03ksm, kölner philharmonie/köln)
.baiba skride – zoltan kocsis – macaristan ulusal filarmoni orkestrası **** (01nsn, işsanat)
.zoltan kocsis – macaristan ulusal filarmoni orkestrası **** (02nsn, işsanat)
.kalevi kiviniemi **** (20ekm, st.andreas kilisesi/düsseldorf)
.wihan kuvartet **** (09nsn, albert long hall)
.anna vinnitskaya – sascha goetzel - borusan istanbul filarmoni orkestrası **** (12mys, lütfi kırdar u.k.s.s.)
.patricia kopatchinskaja – fuensanta “la moneta” – agustin diassera – bavyera radyo oda orkestrası **** (17nsn, işsanat)
.sergey krylov – dmitry kitajenko – gürzenich-orchester köln ***.5 (28ekm, kölner philharmonie/köln)
.dezsö ranki – gabor takacs-nagy – budapeşte festival orkestrası ***.5 (03nsn, cemal reşit rey k.s.)
.zbigniew preisner & lisa gerard ***.5 (08mys, istanbul k.m.)
.johannes geffert ***.5 (13ekm, st.andreas kilisesi/düsseldorf)
.gong myoung ***.5 (29ksm, cafe ada/wuppertal)
.sol gabetta – giovanni antonini – basel oda orkestrası *** (29ock, işsanat)
.giorgos dalaras rembetiko unplugged *** (29ağs, harbiye cemil topuzlu açıkhava tiyatrosu)

NOW! das festival für neue musik sound surround (25 ekim – 17 kasım)
.musikmaschinen katia guedes – lesley olsom – alexander babel – titus engel – kammerensemble neue musik berlin **** (26ekm, alfred krupp saal/essen)
.gloria veronika winter – constanze backes – beat duddeck – raimund fürst – georg poplutz – nils giebelhausen – manfred bittner – markus flaig – jörg breiding – folkwang vokalensemble – johann rosenmüller ensemble ***.5 (26ekm, essen katedrali/essen)

42. istanbul müzik festivali (01-27 haziran)
.kirill troussov – gautier capuçon – jerome ducros ***** (24hzr, albert long salonu)
.diana damrau – xavier de maistre ***** (23hzr, albert long salonu)
.yuri bashmet – andres mustonen – varşova filarmoni korosu – sinfonia varsovia ***** (13hzr, aya irini)
.daishin kashimoto, lise berthaud, françois salque, eric le sage ***** (06hzr, albert long salonu)
.julian rachlin – krzysztof penderecki – sinfonia varsovia ***** (17hzr, aya irini)
.tedi papavrami – xavier phillips – françois-frederic guy ****.5 (20hzr, surp vortvots vorodman kilisesi)
.christian vasquez - venezüella teresa carreno gençlik orkestrası **** 10hzr zorlu psm
.sait faik fazıl say – özen yula – borusan quartet – derya türkan – hakan güngör – aykut köselerli – zeynep halvaşi – serenad bağcan - demet evgar – songül öden – esra bezen bilgin ***.5 (25hzr, burgazada meydanı)

 21. istanbul caz festivali (01-16 temmuz)
.mozdzer danielsson frecso trio ***** (03tem, cemal reşit rey k.s.)
.mehliana feat. brad mehldau & mark guiliana ***** (08tem, haliç k.m.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder