19 Ekim 2012 Cuma

borusan müzik evi / kasım-aralık / seçtiklerimborusan müzik evi istanbul'un çağdaşa göz kırpan, hatta bakışını geleceğe çeviren konser mekanı. şehrin gittikçe muhafazakarlaşan, oryantalistleşen (oryantalizmin en acısı buradakiler tarafından yapılanı olsa gerek) ve kitschleşen ikliminde borusan müzik evi serin bir vaha gibi; geleceğin düşlerini görme/dinleme/yaşama imkanı yaratan..

mekanın kasım-aralık programı çok şey vaad ediyor. işte benim dikkatimi çekenler:
.radikal gece; 24 kasım cumartesi akşamı berlin'in ayrıksı müzik-dans-kültür mekanı radialsystem'in müzik departmanının elemanları borusan müzik evi'ni işgal edecekler ve "radial geceler" adıyla 19:00'den 24:00'e farklı katlarda farklı dönemlere ait dinletiler sunacaklar..
.geçen seneki konserini kaçırdığım alva noto bu sefer blixa bargeld ile nova muzak serisinde arz-ı endam edecek. iki gece: 30 kasım-01 aralık. [tam da aynı akşamlarda garaj'da brad mehldau konserleri olacak, meraklılarına şimdiden duyurulur]
.erdem helvacıoğlu sinema yönetmenlerinden esinlenerek bestelediği eserlerini seslendirecek: eleven short stories (21 kasım)
.brad mehldau-esbjörn svensson-tord gustafsen çizgisinde bir caz üçlüsü: marcin wasilewski trio (22 aralık)
.şehrimizde kolay kolay rastlanmayacak iki john cage akşamı:
. ralph van raat plays john cage (19 aralık)
song books: john cage'i 100. yaşgününde hayal etmek (29 aralık)

ve daha bir sürü keşfedilecek müzik evrenleri..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder