26 Mart 2011 Cumartesi

iksv'nin hesabı


çingene hesabı desem çingenelere ayıp, ama bunun başka bir adı da yok!

neymiş efendim; öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üstündekilerin alabildikleri sarı lale kartının ikinci bilet/kişi hakkının indirimli kullanılmaması kontrol edilemiyormuş, öncelikli satış döneminde çıkan indirimli öğrenci biletlerini sarı lale kartlılar bitiriyormuş, bu yüzden sarı lale kartı bundan böyle kişiye özel hale getirilmiş, bilet hakkı teke indirilmiş!

iksv, normal bilet satışında da öğrenciler bilet alabilsin gibi "ulvi" bir düşünceyle, "müthiş" sayıdaki öğrenci biletlerinin hepsini zaten öncelikli bilet satış döneminde satışa çıkarmıyordu ki! 10 adet öncelikli satışa, 10 adet normal satışa ayrılıyordu; 3000 kişilik salona 20 öğrenci bileti; muhteşem bir hesap, değil mi!

böyle bir durumda; bari biz öğrenci bilet sayısını arttıralım demiyorlar da, sarı lale kartlıların hakkını indirmeyi akıl ediyorlar!
yahu iksv'de kim bunlara kafa yoruyor, özel bir birimleri mi var!!!
yöneticilerinin uluslararası nişanlar, görevler aldığı iksv gibi "dünya çapında bir marka" böyle küçük hesapların mı peşinde!

bir kültür kurumu özel kart sistemi uyguluyorsa, bu o kurumun "kar elde etmesi" için değil, takipçilerine uygun imkanlar sağlaması içindir! bütün dünyada bu böyledir!
kurum, sattığı kart üzerinden "müşterisinin" haklarını azaltmaya kalkıyorsa, iş tersine işliyor demektir!

ama burası türkiye! neyimiz doğru ki!
hele hele, son yıllardaki toplumsal, siyasi, kültürel ortam aşikarken, ve gittikçe de birbirine tüy diken icraatler arka arkaya gerçekleştiriliyor ve sesini çıkarması gerekenler "yetmez ama evet" diyerek kafa sallıyorken, sarı lale kartlıların tek bilet mi, çift bilet mi hakkı olsunu konuşmak abes!
balık baştan kokuyorrrrrrr!!!!

yine de sormadan edemeyeceğim: eminim iksv'nin içinde birileri istatistiğini çıkarmıştır: kaç sarı lale kart sahibi bu durumu suistimal etmiş acaba?!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder