28 Haziran 2010 Pazartesi

seçim yapmak zorunda kalmak!

heyecanla aksanat'taki lars danielsson konserini beklerken, geçenlerde otobüste bu afişe denk geldim. topluluğu tanımıyorum, ancak mekan, haliç tersanesi, muhteşem! konser belli ki tek defalık!

öğrencilerle bir dönem burada proje yapmıştık; etraflıca gezme imkanımız olmuştu ve bazıları projelerinde bu havuzlardan birini performans mekanı olarak düzenlemişti; şimdi burada bir konser verilecek; çok heyecan verici!

adını hermann hesse'nin bozkırkurdu romanından alan die anarchistische abendunterhaltung (daau), çağrıştırdığı gibi alman değil belçika-antwerp'li bir topluluk; kendilerini internette araştırınca, heyecanım ve sıkıntım iyice arttı.
heyecan?... topluluğun sitesi: çok hoş! son albümlerinden 15 dakikalık bir parça indirilip dinlenebiliyor: çok hoş! topluluk akordiyon, klarinet, viyolonsel ve kontrabas'tan oluşuyor: çok hoş!
sıkıntı?... seçim yapmak zorunda kalma sıkıntısı! iki konser aksi gibi neredeyse aynı saatte; biraz kaymış olsalardı, birinden çıkıp diğerine koşturma, birini tam yapıp diğerinin kokusunu alma denenebilirdi; bu haliyle imkansız!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder