5 Haziran 2010 Cumartesi


1 yorum:

 1. "Başbakan geçen hafta internet gazetecileriyle toplandı. Haberlere gelen okuyucu yorumlarının insanı katil yapacak seviyede olduğundan bahsederken “Böyle bir hak olamaz. Hukukta yataklık etme var ya, bu da yardım ve yataklıktır. Bunu siz edit edeceksiniz koymayacaksınız, yayınlamayacaksınız.” dedi (getir.net/qtl). Harfiyen uygulanacaktır; telaşa mahal yok. Kafa tutanın hali ortada zira.
  Peki ya Google ve sair zındık güruhu? Onlar da ister yola gelir, ister defolur gider! Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da dediği gibi “Bu ülkeyi Google mı yönetiyor?”
  Bütün bu toz bulutu içinde asıl hedefin insanların ifade ve eleştiri özgürlüğünü kısıtlama, yaşam alanlarını daraltma olduğunu kimse farkedememiş, ne gam?
  Koca internet yavaş yavaş içine kapanıp intranet olmuş, millet işi gücü bırakıp DNS, IP, VPN, proxy gibi teknik taklalardan medet umar hale gelmiş, internet sektörü günlerce kontak kapamış, her şey alt üst olmuş ne gam?"
  http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=RadikalYazarYazisi&ArticleID=1001092&Yazar=M.%20SERDAR%20KUZULO%D0LU&Date=07.06.2010&CategoryID=105

  YanıtlaSil