29 Nisan 2009 Çarşamba

çok sevinirsen hemen sonra çok da üzülürmüşsün!

rolando villazon gelmiş geçmiş en sempatik, en çılgın, en hiperaktif şancılardan biri.
rol aldığı operalarla sesini vaktinden önce çok fazla yorduğu konuşulsa da, benzersiz yorumuyla sevimli karizmasını ustaca birleştiren ender sanatçılardan biri kendisi.

kentimizde ender rastlandığı üzere popülerliğinin ve verimliliğinin zirvesindeyken bir yıldız tenoru canlı dinleme şansımız olacaktı, çünkü 29 haziran'da istanbul müzik festivali'nde bir gala konseri verecekti. biletleri satışa bile çıkmıştı, hatta belki de tükenmişti.

haber daha türkiye sınırlarından girmemiş olmalı; iksv çoktan öğrenmiştir ve -varsa- b planını devreye sokuyordur, ancak basın ve seyircilerin henüz bildiğini zannetmiyorum.
villazon ses tellerindeki bir kisti aldırmak için çok yakın zamanda ameliyat olacakmış ve bu yüzden 2009 sonuna kadar olan bütün angajmanlarını iptal etmiş.
her ne kadar sitesindeki takvimde istanbul konseri hiç bir zaman gözükmediği için zaten dünya nezdinde kayda geçmeyen bir konser olacaktı bizimkisi, bir nevi sanal gerçeklik gibi bir şey, ama diğer bir sürü "gözüken" performans, amsterdam, berlin, salzburg, kopenhag ve hamburg'daki haendel konserleri ve viyana, münih ve baden-baden operalarında oynayacağı werther rolü "alenen" iptal oldu.

rolando villazon yeter ki tamamen iyileşsin, sesi eski güçlü günlerine dönsün, biz onu bir başka yazda da dinlemeye razıyız...

1 yorum:

  1. rolando villazon'un yerini ancak juan diego florez doldurabilirdi, öyle de oldu.
    florez belki villazon kadar çoşkulu ve sempatik değil ama kesinlikle yakışıklı.
    daha da önemlisi; müzikalite (ses ve yorum) açısından villazon'dan daha sağlam!
    iksv'ye teşekkürler...

    YanıtlaSil